Your browser does not support SVG

Vyrazte letos na trhy do Polska i Německa (Русская)

Letos jsme si pro vás připravili hned několik tipů na vánoční trhy, na které můžete vyrazit se svou drahou polovičkou nebo kamarády a užít si tak skvělou vánoční atmosféru i za hranicemi. Kromě tipů kam vyrazit na vánoční trhy, zde najdete i informace o našich vánočních balíčcích.

 

Berlín

Jako ostatní vánoční trhy v Německu, i ty v Berlíně mají mnohaletou tradici, která sahá hluboko do historie. Vzhledem k tomu, že je Berlín opravdu rozlehlé město, nachází se tu též několik na sobě nezávislých trhů. Po celém Berlíně jich můžete najít až 50!

Tím nejznámějším a nejpopulárnějším trhem je určitě ten, který se nachází na náměstí Gendarmentmarkt a který by se dal označit za obdobu pražských trhů na Staroměstském náměstí. Působivé je zejména okolí, odkud budete mít výhled na tradiční berlínské památky. Ve všední dny se sem dostanete zdarma, o víkendu za symbolický poplatek 2€.

Stejně, jako na ostatních trzích v Německu, i zde v Berlíně si můžete zakoupit mnoho překrásných suvenýrů, od typických vánočních ozdob až po ručně zpracované umělecké předměty. Žaludek pak můžete potěšit u některého z mnoha stánků s občerstvením.

 

Drážďany

Hlavní z drážďanských trhů Striezelmarkt najdete na náměstí Altmarkt v centru Drážďan. Ve více než 250 stáncích budete moci nakoupit tradiční vánoční dárky a ochutnat spoustu místních pochoutek, mezi které patří originální drážďanská štola či pletenec. Zatímco se budete zahřívat svařeným vínem nebo pro řidiče, nealkoholckým punčem, můžete si prohlédnout, jak se vyrábí starodávné, a přesto tolik oblíbené vánoční dárky. Obrovská krušnohorská osvětlená stupňovitá pyramida je velmi působivá a návštěvníci si při jejím světle mohou v souladu s tradicí vychutnat kousek originálního drážďanského Christstollenu.

Vánoční trhy v Drážďanech

 

Lipsko

Stejně jako před 500 lety se i dnes lipské vánoční trhy odehrávají v historických kulisách centra města. Prostřednictvím 250 originálně nazdobených stánků dostojí lipské vánoční trhy svému věhlasu. Okouzlí vás jedno z nejstarších a nejkrásnějších nákupních center, které vyniká nákladným vnitřním vybavením. Proslulé lipské pasáže, průchozí dvory a nákupní domy představují nákupní ráj a jsou místem, kde se snoubí umění a kultura v jeden architektonický klenot. Před Starou radnicí se odehrávají jedny z největších a nejstarších vánočních trhů, které bývají zahájeny slavnostním ceremoniálem. Ochutnáte typické vánoční pochoutky jako čerstvě rozpečené preclíky, proslulé polčnické perníčky, svařené víno nebo meruňkový punč.

 

Vratislav

Vratislav je jedním z nejkrásnějších a nejstarších měst v celém Polsku. Byla založena v 10. století českým knížetem Vratislavem. Tradiční vánoční trhy se zde odehrávají na jednom z největších středověkých náměstí v Evropě - Rynku. Vezměte své kamarády nebo svou drahou polovičku a vyrazte zažít neopakovatelnou atmosféru předvánoční Vratislavi. Na trzích můžete ochutnat sýr na všechny způsoby, zapiekanki nebo třeba pitný med.

Vánoční trhy ve Vratislavi

 

Vánoční balíčky 

Prvním balíček S obsahuje pronájem auta na 8 hodin, ke kterému dostanete 200 km v ceně. Ten vás pohodlně dopraví především po českých trzích. Je to ideální volba, třeba na celodenní výlet do Plzně, kde můžete najít krásné vánoční trhy s živým oslíkem v betlémě nebo tradiční řemeslné výrobky od místních tvůrců. Získat ho v aplikaci můžete za 1 999 Kč.

Další balíček M se skládá z pronájmu na 24 hodin, ve kterém dostanete 400 Km v ceně. Ideální volba na celodenní výlet za hranice s možnými zastávkami po cestě. Ten najdete v aplikaci za cenu 3 499 Kč.

Třetí balíček L vás pohodlně dopraví za hranice a zpět. Obsahuje pronájem auta na 2 dny, ke kterým dostanete 600 km. Ten vás tak dostane na nádherné vánoční trhy do Německa i Polska, kde si můžete vychutnat skvělou vánoční atmosféru. Tuto skvělou nabídku balíčku získáte za 4 999 Kč již nyní v aplikaci.

Balíčky platí na všechny modely kromě Yarise, kterému je lépe ve městě. Navíc vám ostatní modely nabídnou na delší cesty větší pohodlí.

Také nezapomeňte natankovat vaše pronajaté auto než překročíte hranice. Pokud budete potřebovat doplnit nádrž například v Německu, využijte pouze čerpací stanice OMV se stejným postupem jako v ČR. Pokud potřebujete tankovat v Polsku, opět můžete využít čerpací stanice OMV jako v ČR nebo polské ENI. Při tankování stačí pouze zavolat na infolinku, která vám sdělí PIN k čerpací kartě, kterou naleznete v přihrádce u spolujezdce.

Doufáme, že plně využijete vánoční atmosféry nejen u nás v Česku, ale vyrazíte i za hranice, kde najdete nádherné trhy, plné krásných zážitků.

 

Příjemně strávené svátky vám přeje Anytime.

На главную