Your browser does not support SVG

Víkendový výlet do Krušných hor (nejen) pro cyklisty

Sbalte sportovní oblečení, své jízdní kolo a telefon. V naší appce si pak rezervujte prostornou Corollu Combi, kam kolo pohodlně naložíte. Tenhle víkend se totiž vyráží na cyklovýlet do Krušných hor! Je jen na vás, jestli si uděláte jednodenní výlet nebo zůstanete i přes noc. Tarify Víkend i 24 hodin totiž ještě tento víkend pořídíte se slevou (více info v ceníku). 

Kam se na kole vydat

V okolí Flájské přehrady v Krušných horách vás čeká příjemný terén bez příkrých kopců. Trasa, kterou jsme vybrali, má něco málo přes 40 km a i méně zdatným cyklistům, kteří si dělají četné zastávky na kochání se přírodou, nezabere víc jak 5 hodin. 

Autem doporučujeme dojet až do Moldavy, kde začne vaše okružní cyklojízda. V Moldavě uvidíte pozůstatky železniční trasy, která kdysi vedla z Německa a poslední vlak na ní projel v roce 1945. Trať je nyní kulturní památkou. 

Z Moldavy se dále vydejte podél Jeleního potoka až na rozcestí Žebrácký roh. Odtamtud už začne cesta pomalu klesat k vodní nádrži Fláje. Vodní nádrž je unikátní tím, že má dutou hráz (nejbližsí podobná stavba je pak až ve Švýcarsku). Přímo v hrázi se dokonce pořádají prohlídky. Vodní nádrž navíc dostala své jméno po zatopené vesnici Fláje. Pozůstatky vesnice si můžete po cestě také prohlédnout. 

Na kole pak pokračujte směrem na Klíny. Po 2 kilometrech odbočíte na krásnou cyklostezku, která vede na vrchol Loučná - nejvyšší bod na Mostecku. Jen pár kilometrů od vrcholu je pak rozhledna Vlčí hora, kde necháte odpočinout unaveným nohám a užijete si výhled do přírody.

Poslední část trasy pak vede přes Vrch Tří pánů, který již zdálky poznáte podle tří elektrárenských větrníků. Tam se napojíte na Sklářskou naučnou stezku, která vede přes pět bývalých středověkých skláren.

Pokud Vás trasa zaujala, můžete si jí přesněji nastudovat na mapě zde.

Zpět