Your browser does not support SVG

Vánoční nákupy v Drážďanech, nově long trip

UPDATE 17.11.2020:

Vzhledem k nově vydaným restrikcím již není možné bez omezení cestovat do Německa na nákupy ani jiné krátké výlety. Tarif jsme proto dočasně přejmenovali na "LONG TRIP" a můžete jej dále využívat v podobě 9 hodin + 300 km za 1599 Kč. Pokud hledáte inspiraci na výlet po Česku, mrkněte zde, kde najdete hned 30 tipů na listopadové výlety do přírody.

------------------

Blíží se Vánoce a my jsme hledali způsob, jak vám v dnešní nelehké době pomoct s nákupem dárků, když jsou všechny obchody zavřené. A tak jsme všechno ověřili, připravili výhodný tarif a vy můžete vyrazit nakupovat do německých Drážďan.

Jak na to

V aplikaci si vyberete tarif PRAGUE-DRESDEN-PRAGUE za 1599 Kč. V této ceně máte 300 km, což vám na cestu tam i zpátky bude stačit. Pokud náhodou chcete popojíždět a najedete víc, zaplatíte 5,99 Kč/km u Yarise i u Corolly. Na cestu však doporučujeme vyrazit s Corollou, protože je pohodlnější a co budeme povídat, na dálnici je to prostě lepší volba než městský Yaris.

V rámci tarifu máte pronájem na 9 hodin. Cesta do Drážďan trvá zhruba 1 hodinu a 45 minut, takže i s cestou tam i zpět budete mít v Drážďanech s přehledem 5 hodin. 

Parkování v Drážďanech

Jen pár minut od obchodního centra Altmarkt Galerie se nachází venkovní placené parkoviště Pirnaischer Platz. Při parkování se vyplatí zaplatit 24 hodin, které jsou za 6 €. Náklady na parkování hradí zákazník. Do podzemních garáží s našimi auty bohužel nemůžete. 

Cestování za hranice

V současné době je povolen přejezd přes Německé hranice bez testu na covid, pokud se vrátíte do 24 hodin. Cestu jsme za vás osobně vyzkoušeli a hranice lze projet bez omezení. V Německu platí stejná pravidla pro roušky jako u nás. My jsme proto v Drážďanech měli roušku po celou dobu, jak venku, tak uvnitř. 

V rámci vaší bezpečnosti si nezapomeňte také pravidelně dezinfikovat ruce po každé návštěvě obchodu, před jídlem a při sednutí do auta. 

Tankování

V případě potřeby natankujte auto ještě na území České Republiky dle instrukcí operátorů na naší zákaznické lince. 

 

Nákupy v Drážďanech

Nejoblíbenějším nákupním centrem v Drážďanech je zmíněná Altmarkt Galerie, kde najdete více než 200 obchodů a nakoupíte všechno od oblečení, přes elektroniku až po vánoční dekorace. V okolí obchodního centra pak najdete nejrůznější restaurace a kavárny. Jen si dejte pozor, obchody v Německu jsou v neděli zavřené.

Kam na trochu historie

Pět minut chůze od obchodního centra se nachází kostel Frauenkirche a jen o kousek dál barokní zámek Zwinger nebo Semperova opera. Po městě teď nechodí moc lidí, takže si určitě nezapomeňte foťák, protože to stojí za to!

Neváhejte se také v Drážďanech vyfotit a sdílet své fotky na sociálních sítích s hashtagem #AnytimeDresden

Zpět