Your browser does not support SVG

Pohodové pikniky v Praze a Brně: Skvělý čas na relaxaci!

Piknik je skvělý způsob trávení volného času, který nám umožňuje spojit se s přírodou, relaxovat a vychutnat si chvíle s rodinou, přáteli nebo sami se sebou. Tak proč nenasednout do Anytime a vymanit se z každodenní rutiny? V aplikaci si stačí vybrat vhodný tarif a vyrazit. Níže se dozvíte, co budete potřebovat a kam si na piknik zajet v Praze nebo Brně.

 

Co s sebou na piknik?

Koš plný chutných dobrot je samozřejmě nedílnou součástí každého pikniku. Správně sestavený piknikový koš vám zajistí, že nezapomenete na žádnou důležitou položku. Můžete do něj zahrnout občerstvení jako sendviče, čerstvé ovoce, svačinky, pečivo, saláty a samozřejmě nezapomeňte na osvěžující nápoje. Je vhodné použít izotermickou tašku nebo chladící box, aby se jídlo udrželo čerstvé a chlazené. Nakonec nesmíte zapomenout na pohodlnou a prostornou piknikovou deku.

Nejlepší pikniková místa v Praze

Parky v centru města

Praha je známá svými krásnými parky a zahradami, které nabízejí ideální prostředí pro pikniky. V centru města můžete navštívit například místa jako jsou Letná, Riegrovy sady, Petřínské zahrady a park Grébovka. Tyto lokality poskytují úžasný výhled na panoramata města a zároveň dostatek prostoru pro piknik.

Vyhlídky a zahrady

Pokud hledáte nejlepší vyhlídková místa, navštivte například Vyšehradské nádvoří, Vrtbovskou zahradu nebo Letohrádek královny Anny. Tyto lokality nabízejí nejen krásnou atmosféru, ale také úchvatné výhledy na město.

Pikniková místa u vody

V Praze se také nachází několik piknikových míst poblíž vody. Například Stromovka, Císařský ostrov nebo Žluté lázně jsou oblíbené destinace u řeky. Můžete si užít posezení na břehu, projít se podél vody nebo si pronajmout vodní sportovní vybavení pro ještě větší zábavu.

A co v Brně?

Brněnské parky a zahrady

Brno nabízí několik nádherných parků a zahrad. Kromě známého parku Lužánky můžete navštívit také Park Denisovy sady nebo Park pod Špilberkem. Tyto místa nabízejí klid a relaxaci ve středu přírody.

Nádherné vyhlídky v okolí Brna

Pokud hledáte místo s úchvatným výhledem, vyrazte do okolí Brna. Například okolo obce Veverská Bítýška se nachází vyhlídka Devět skal, která nabízí panoramatický výhled na krajinu. Dalšími zajímavými lokalitami jsou vyhlídka Pernštejn nebo Svatý kopeček u Mikulova.

Piknik u jezera

Brněnská přehrada je oblíbeným místem pro pikniky a rodinné výlety. Vyberte si třeba místo na břehu jezera, kde si rozložíte piknikovou deku a vychutnáte si klidný den u vody. Přehrada také nabízí možnosti vodních aktivit, jako je například plavání, paddleboarding nebo jízda na kajaku.

 

S Anytime Carsharing se snadno dostanete do zvolené destinace a zpět. Takže si připravte svůj piknikový koš, rezervujte auto a užijte si krásný den plný relaxace a radosti s blízkými.

Zpět