Your browser does not support SVG

Tip na výlet s tarifem Trip

Počasí je lepší a lepší, okresy jsou otevřené, tak co se vydat na zajímává místa nedaleko Prahy :) Naplánovali jsme pro vás výlet, ve kterém navštívíte lázeňské město Poděbrady, následně zámecký park Karlova koruna a na závěr historické město Kutná Hora.

Jaký tarif zvolit?

Pro tenhle výlet vám doporučujeme tarif Trip. S ním máte Yarise či Corollu na 9 hodin za 1 199 Kč včetně 300km, které vám na náš plánovaný výlet v pohodě vystačí. Na výlet doporučujeme spíše Corollu, protože je pohodlnější a cestu po dálnici si s ní více užijete, než s městským Yarisem. V autě strávite přibližně 3,5 hodiny, takže na poznání nových míst budete mít více jak 5 hodin.

První zastávka - Poděbrady

První zastávkou našeho výletu je lázeňské město Poděbrady. V tomto městě rozhodně musíte navštívit krásný a zrekonstruovaný lázeňský park, u kterého najdete spoustu příležitostí na to se občerstvit. My doporučujeme Café Olivier, kde si můžete pochutnat na skvělem obědě a následně se hned ve vedlejším útulném podniku Vilémovo pekářství odměnit čerstvou kávou a dezrtem. Následně se můžete projít podel břehu řeky Labe a prohlédnout si dominantní Poděbradský zámek. Před odjezdem z města nezapomeňte ochutnat teplé lázeňské oplatky :)

Druhá zastávka - zámek Karlova Koruna

Jeden z nejvýznamějších barokních zámků v Česku najdete ve městě Chlumec nad Cidlinou. Kromě toho, že z překrásného zámeckého parku budete mít nejlepší výhled na město a břeh řeky Cidliny, čeká na vás také Pohádková cesta tímto parkem. Při procházce parkem tak můžete narazit na mnoho tajemných postav, jako například na Lipovou vílu či Dubového skřítka.

Třetí zastávka - Kutná Hora

Třetí a poslední zástavkou našeho výletu je historické město Kutná Hora. Ještě předtím, však doporučujeme cestou z předchozí zastávky navštívit pastviny Národního hřebčína Kladruby. Pokud budete mít stěští, uvidíte zde nejstarší původní českého plemene koní - koně starokladrubského :) Teď už ale zpět ke třetí zastávce. Kutná Hora je překrásné historické město, ve kterém uvidíte kromě jiného i památky Seznamu světového dědictví UNESCO. V tomto městečku byste zcela jistě měli navštívit Chrám svaté Barbory, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Historické centrum města, Jezuitskou kolej, Vlaššky dvůr a jeho přilehlý nově zrekonstruovaný park, ze kterého budete mít úžasný výhled právě na Chrám svaté Barbory. K procházce po městě doporučujeme koupit vynikající poctivou a řemeslnou zmrzlinu ze Zmrzlinárny Kutná Hora.

A to je konec našeho výletu. Teď už nás čeká jen cesta zpět a podělit se s přáteli o zážitky z výletu. I my budeme rádi, pokud se s námi na sociálních sítích o své zážitky z tohoto výletu podělíte. Budeme se těšit!

 

Zpět