Your browser does not support SVG

CarPlay a Android Auto u Anytime Carsharing

Věděli jste, že naše auta disponují funkcí CarPlay či Android Auto? K čemu to je? A jak se připojit?

CarPlay či Android Auto jsou funkce, která vám umožňují připojit mobilní telefon se systémem iOS či Android k autorádiu a zrcadlit tak obsah vašeho telefonu na velkou obrazovku rádia našich aut. Díky tomu můžete bezpečně využívat vybrané aplikace svého mobilního telefonu a ještě více si tak užít svou jízdu. Připojení telefonu je velmi jednoduché. Pro připojení telefonu se systémem Android budete potřebovat aplikaci Android Auto a klasický nabíjecí USB kabel. Majitelům Applu k připojením vystačí pouze nabíjecí Lighting kabel a aktivovaná hlasová Asistentka Siri. Výhodou je, že díky připojení telefonu přes nabíjecí kabel se nemusíte bát, že by se vám i při dlouhé jízdě telefon vybil.

Možnosti, které Android Auto a CarPlay nabízí

Připojením svého chytrého telefonu získáte řadu funkcí, které usnaďní a zpříjemní vaši cestu. Mezi nejlepší funkce bezpochyby patří zrcadlení navigace Waze či Google Maps. To vám zajistí, že se při své cestě neztratíte ať už jedete kamkoliv a navíc budete mít aktuálnější informace o dopravních omezeních a provozu, než-li z běžných autonavigací. Výhodou také je, že si můžete najít nejbližší benzínku či místo, kde se cestou najíte. Milovnící hudby a podcastů určitě ocení využití hudebních aplikací jako je například Spotify, Amazon Music či Google Play Music. Podporované jsou samozřejmě základní aplikace a funkce jako volání a zprávy. Pro zajištění bezpečnosti během vaši jízdy je nastaveno, že vám autoradio zprávy na displeji nezobrazí, ale rovnou přečte. Vy pak můžete hlasovým příkazem odpovědět. Tuto funkci můžete využít i pro chatovací aplikace jako je WhatsApp, Messenger či Skype. Volání je ještě jednodušší. Stačí najít jméno v seznamu kontaktů či zadat telefonní číslo a volat. Nemusíte tak držet mobil v ruce a riskovat pokutu, ale v klidu se věnovat řízení a přitom vyřidít svůj neodkladný hovor. Další zajímavou funkcí, je zobrazení aplikace Kalendář. Díky tomu, už vám neunikne žádná schůzka či návštěva u lekáře a budete přesně vědět, kam vlastně zrovna potřebujete jet.

Aplikací, které při své jízdě můžete využít je spousta. Dejte nám na Facebook nebo Instagram vědět, zda CarPlay či Android Auto při své jízdě využíváte a případně, jaké funkce považujete za nejlepší :)

Zpět