Your browser does not support SVG

Nově na víkend do Berlína!

Vyrazte za zábavou i za kulturou do hlavního města Německa. Čeká vás noční život, hromada historie nebo třeba kuriozita jako muzeum Currywurstu.

S tarifem Berlin máte v ceně 700 kilometrů a 3 dny pronájmu, což je značka ideál na prodloužený víkend. Pokud by kilometry v ceně nestačily, nic se neděje. Km navíc budeme účtovat dle ceníku. S Yarisem a Corollou Hatchback vás celá cesta v pohodlí auta vyjde na 4499 Kč, za nová auta z kategorie Premium si připlatíte jen 500 Kč.

     

Rady na cestu autem

Centrum Berlína vyžaduje zakoupení ekologické plakety, kterou v současné době naše auta nemají. Z tohoto důvodu doporučujeme přímo do centra autem nejezdit. Nejlepší možností je ubytovat se v hotelu s vlastním parkovištěm mimo centrum města. Místní hromadná doprava je po městě velmi dobrá, a tak auto ani není nutně třeba. 

To, kde "ekologická" zóna začíná, jednoduše poznáte podle značky, kterou zde vidíte na obrázku vpravo.

V případě zájmu si samozřejmě plaketu může zákazník zakoupit na vlastní náklad.

 

Tipy na ubytování

Obě vybrané možnosti ubytování jsou mimo zónu, kde je potřeba ekologická plaketa. Na soukromých parkovištích u hotelů je pak možné auto nechat a pokračovat do města dále MHD, na kterou to z obou ubytování máte eins, zwei. 

Více než příjemná cena, možnost dokoupení i snídaně. Zahrnuje i zrušení zdarma v případě neočekávaných událostí. Ubytování se nachází jen kousek od zastávky metra, takže v centru budete za chvilku. Ideální možnost pro ty, co potřebují ubytování na přespání a jinak jsou celý den venku.

Jestli patříte k lidem, kteří si po náročné prohlídce města chtějí užít pohodlí a relax ve wellness, bude pro vás tenhle hotel ráj na zemi. Kromě pohodlného pokoje zde totiž můžete navštívit místní wellness centrum, kde najdete bazén či saunu.

 

Co vidět a kam jít

Když už v Berlíně budete, doporučujeme alespoň krátkou prohlídku památek ve městě. Berlín má opravdu bohatou a zajímavou historii, která stojí za krátké seznámení. U všech míst doporučujeme předem ověřit možnost rezervace nebo nákupu lístků online. Vyhnete se tak nepříjmeným překvapením a výlet si užijete naplno. 

Brandenburská brána

Snad nejikoničtější stavba v Berlíně, jež je symbolem pro rozdělení a sjednocení města Berlína, ale i celého Německa. Pokud si před bránou neuděláte alespoň jednu fotku, tak vám nikdo neuvěří, že jste v Berlíně byli.

Berlínská zeď

Symbol Studené války se naštěstí v Berlíně už v plné kráse nepředvádí, ale o to víc vybízí k tomu, abychom se z historie poučili. K tomuto účelu slouží místo zvané Checkpoint Charlie. Ve své době to byla nejznámější hranice mezi východem a západem.

Vyhlídka na celé město

Není nic lepšího než si Berlín prohlédnout pěkně z výšky. Berlínská televizní věž vám tento zážitek poskytne a vy si tak můžete užít skvělý výhled a udělat nějaké ty fotky na Instagram :) Na věži je taktéž možné navštívit kavárnu, ale zde si určitě udělejte rezervaci předem. 

Do bazénu v řece

Pokud chcete trochu netradiční zážitek, zkuste navštívit Badeshiff Treptow. Je zde nutné kupovat lístky dopředu, ale určitě to bude stát za to. Se vstupenkou získáte vstup na 2 hodiny do bazénu, který je umístěn přímo na řece Spree. Navíc je tam velmi dobře zásobený bar.

Na procházku do parku

Až vám město začne lézt na nervy, můžete se uchýlit do jednoho z místních, velmi pěkně udržovaných parků. Největší a nejznámější z nich je Tiergarten, kde kromě travnatých ploch najdete také několik památníků významných osobností.

Program na večer

Berlín je mimo jiné také znám svým nočním životem a vyhlášenými kluby. Bohužel je mnoho z nich v dnešní době zavřeno, takže než někam vyrazíte, ověřte si, že je klub v provozu. Za nás doporučujeme klub Aseven, který je otevřen každý víkend.

Dejte si Currywurst!

Návštěva Berlína bez ochutnání Currywurstu jako kdyby nebyla. Víte, že tahle pochoutka má v Berlíně dokonce své muzeum? Pokud na tuhle lahůdku nemůžete dopustit, tak muzeum je jasná volba.

Aquapark Tropical Islands - vodní zábava na cestě domů

Jen pár kilometrů od Berlína (čistě náhodou po cestě zpět do Prahy) se nachází obrovský vodní park. Najdete tam několik bazénů a vodních atrakcí jako jsou tobogány a skluzavky, ale nechybí ani relaxační místa či dobré občerstvení. Pokud by vás voda přestala bavit, můžete vyzkoušet i minigolf, let balónem nebo safari. I v tomto případě je však nutné koupit lístky dopředu na jejich webu.

Je to ideální program na neděli, kdy jsou v německu zavřené obchody. 

Na co si dát ještě pozor

Nikdy neparkujte v podzemních garážích. Je to proti našim obchodním podmínkám a taky tam nemusíte mít dostatečně dobrý signál na telefonu, abyste auto otevřeli/zavřeli. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím a jediné, co budete na výletě řešit bude to, jak si jej co nejvíc užít.

Před cestou si vždy přečtěte aktuální podmínky vstupu do země a také opatření, která v Německu platí. 

Pokud budete mít v autě nízkou hladinu paliva, je možné natankovat i na území Německa. K tomu lze využít kartu OMV, kterou najdete ve voze. Pro podrobnější informace o tankování pak kontaktujte naší

Zpět