Your browser does not support SVG

Dva sourozenci na cestách: Corolla hatchback a kombi

Rádi bychom vám představili naše poslední dva členy flotily, Toyotu Corollu ve verzi kombi a hatchback.

Pokud hledáte ideální vůz na výlet s drahou polovičkou do přírody nebo se chystáte s rodinou na prodloužený víkend do hor, tak velký nebo malý čtyřkolový přítel vám bude vždy po ruce. Teď se ale pojďme podívat na jednotlivé typy.

 

Toyota Corolla hatchback je ideální moderní vůz, který nejvíce zazáří v městských ulicích. Neznamená to ale, že by se bál vyjet i mimo osídlené oblasti, právě naopak. Pod kapotou najdete benzínový full-hybridní motor 2ZR-FXE o objemu 1,8 litru, který dokáže vyprodukovat výkon 90 kW (122 koní) nejlépe dosažitelný při 5200 otáčkách za minutu. Kroutící moment 142 Nm příjemně doplňuje automatická převodovka e-CVT. Jak má Toyota ve zvyku, o vaše pohodlí se postará dvou zónová klimatizace, vyhřívané sedačky, dotykový multimediální systém s možností Apple CarPlay nebo AndroidAuto. V poslední řádě nesmí chybět ani poměrně veliký zavazadlový prostor s 361 litry.

 

Teď k prostornějšímu typu. To, že je ideální moderní vůz, stále platí, ale raději září v přírodě s plným kufrem. Kompaktní kombík často slouží jako hlavní auto ideální na již zmíněný výlet s rodinou, a proto je u něj otázka praktičnosti poměrně důležitá. Prostoru na nohy je tu hodně a na šířku jakbysmet. Ať už jde o Lyže, kočárek s nákupem nebo skříň z Ikei, nemusíte se bát, že by se to do zavazadlového prostoru o 596 litrech nevešlo. Motorizace je naprosto totožná s hatchback verzí. Benzínový čtyřválcový full-hybrid o objemu 1,8 litru s automatickou převodovkou e-CVT. Infotainment se také nijak neliší, jen je třeba doplnit, že oba modely mají asistenta pro udržení v jízdním pruhu (LTA) a systém zabránění nárazu do překážky (ICS).

 

Zpět